6:4 :: 2/خرداد/1397
    کافه نتیار        درباره ما          تماس با ما
خانه خبر
دانشگاه
استخدامی
فناوری و ارتباطات
اخبار ویژه
دانلود ها
ثبت نام ها
استانها
گوناگون
کافه پیامک
طنز و منز
شبکه کافی نت ها
جدیدترین ثبت نامها ی اینترنتی
آخرین محصولات هایپر کافه
نانو بتن
قیمت :370000   ریال
جزئیات محصول               
اسکیزوفرنی چیست
قیمت :20000   ریال
جزئیات محصول               
آموزش بافت فرش برجسته قدم به قدم
قیمت :10000   ریال
جزئیات محصول               
کافی نت تایمر
قیمت :30000   ریال
جزئیات محصول               
وسواس فکری عملی ئر کودکان و نوجوانان
قیمت :10000   ریال
جزئیات محصول               
وسواس فکری عملی ئر کودکان و نوجوانان
قیمت :10000   ریال
جزئیات محصول               
وسواس فکری عملی ئر کودکان و نوجوانان
قیمت :10000   ریال
جزئیات محصول               
نیروگاه های تجدید پذیر کشور
قیمت :300000   ریال
جزئیات محصول               
بررسی روشهای تصفیه اب
قیمت :160000   ریال
جزئیات محصول               
بررسی راهکارهای مفید مقابله با ضایعات مهم کشاورزی
قیمت :110000   ریال
جزئیات محصول               
ظرفیت پذیرش آزمون سراسری دکتر خدایی آزمون سراسری

ظرفیت پذیرش آزمون سراسری اعلام شد


رییس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه بیش از ۷۴۴ هزار نفر در آزمون سراسری امسال پذیرفته خواهد شد، گفت: تعداد ۱۳۱هزار ۹۴۴ نفر در دوره روزانه، ۲۶ هزار ۸۵۷ نفر دوره شبانه،  ۳هزار ۱۲ نفر در پردیس‌های خودگردان، ۳۸۵ هزار ۱۷۰ نفر نیز در دانشگاه پیام نور آزمون سراسری پذیرفته خواهند شد.

نتیار : دکتر خدایی در نشست خبری که امروز در سازمان سنجش برگزار شد به جزییات بر گزاری کنکور سراسری ۹۶ اشاره کرد و گفت:  آزمون سراسری ۹۶ در روزهای ۱۵ و ۱۶ تیرماه سال جاری برگزار شد و تعداد ۸۳۷ هزار نفر از مجموع ۹۳۰ هزار داوطلب شرکت کننده در این آزمون شرکت کردند و حدود ۹.۸ درصد از شرکت کننده گان غایب بودند.


وی در ادامه تصریح کرد: از مجموع ۸۳۷ هزار داوطلب شرکت کننده در آزمون سراسری تعداد ۴۵۴ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و شبانه می‌شوند و مابقی داوطلبان می توانند در دوره‌های پیام نور و غیر انتفاعی انتخاب رشته کنند.


دکتر خدایی با تاکید بر این که ۷۴۷ هزار ۴۱۸ نفر در آزمون سراسری امسال پذیرفته خواهند شد، گفت: دفترچه‌های آزمون سراسری روز چهارشنبه گذشته بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته و نتایج اولیه این آزمون نیز امروز در اختیار داوطلبان قرار گرفت.


دکتر خدایی تاکید کرد:‌ داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند ضرورت دارد پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته‌های تحصیلی که از روز چهارشنبه ۱۱ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته مطالعه دقیق راهنمای رشته‌های گروه‌های آزمایشی مجاز با رعایت کلیه شر ایط مندرج در دفترچه راهنمای رشته و اطلاعیه این سازمان و همچنین استفاده از سایر اطلاعات دیگر که سازمان در اختیار داوطلبان قرار داده، نسبت به انتخاب کد رشته‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.


ظرفیت پذیرش دانشجو در گروه ‌های آزمایشی پنجگانه


دکتر خدایی با تاکید بر اینکه جمعا بیش از ۷۴۴ هزار نفر در آزمون سراسری ۹۶ پذیرفته می‌شوند، گفت: در گروه آزمایشی علوم ریاضی جمعا تعداد ۲۳۵ هزار ۷۱۳ نفر پذیرفته می‌شوند که از این تعداد، ۶۶ هزار ۴۲۹ نفر به صورت با آزمون و ۱۶۹ هزار ۲۸۴ نفر به صورت بدون آزمون پذیرش می‌شوند؛ در واقع ۲۸.۱۸ درصد داوطلبان به صورت با آزمون پذیرش شده و مابقی به صورت بدون‌آزمون پذیرش می‌شوند .


به گفته خدایی در گروه آزمایشی علوم تجربی جمعا تعداد ۱۵۴ هزار ۸۸۰ داوطلب پذیرفته خواهند شد که تعداد ۵۸ هزار ۱۰۳ نفر به صورت باآزمون و ۹۶ هزار ۷۷۷ نفر به صورت بدون آزمون است؛ در واقع درصد پذیرش با آزمون در این گروه آزمایشی ۳۷.۵۱ و درصد پذیرش بدون آزمون نیز حدود ۶۹.۴۹ درصد می باشد. همچنین در گروه آزمایشی علوم انسانی جمعا ۳۱۰ هزار ۸۶۴ داوطلب پذیرفته خواهند شد که تعداد ۵۴ هزار ۴۰۷ داوطلب به صورت با آزمون و ۲۵۶ هزار ۴۵۷ داوطلب نیز به صورت بدون آزمون پذیرفته خواهند شد در واقع ۱۷.۵۰ درصد داوطلبان با آزمون و ۸۲.۵۰درصد داوطلبان به صورت بدون آزمون پذیرفته خواهند شد.


رییس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین خاطر نشان کرد:‌ در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی جمعا ۲۳ هزار ۵۹۶ نفر پذیرفته می‌شوند که از این تعداد ۴هزار ۱۸۹ داوطلب به صورت با آزمون و ۱۹ هزار ۴۰۷ نفر به صورت بدون آزمون پذیرفته خواهند شد در واقع ۱۷.۷۵ درصد پذیرش به صورت با آزمون و ۸۲.۲۵ درصد نیز به صورت بدون آزمون خواهد بود.


همچنین در گروه آزمایشی هنر جمعا ۱۹هزار ۳۶۵ داوطلب پذیرفته خواهند شد که از این تعداد ۴هزار ۶۰۳ نفر به صورت با آزمون و ۱۴هزار ۷۶۲ نفر به صورت بدون آزمون خواهند بود در واقع پذیرش به صورت با آزمون ۲۳.۷۷ درصد و پذیرش به صورت بدون آزمون ۷۶.۲۳ درصد خواهد بود. در مجموع ۷۴۴ هزار ۴۱۸ داوطلب در گروه‌های آزمایشی ۵ گانه پذیرفته خواهد شد که از این تعداد ۱۸۷ هزار ۷۳۱ نفر به صورت با آزمون و ۵۵۶ هزار ۶۸۷ نفر به صورت بدون آزمون پذیرفته خواهند شد.


منبع : ایسنا

ثبت نام های مرتبط:
 تاریخ:1396/5/15    کد خبر:9333
کلید واژه ها:

ظرفیت پذیرش آزمون سراسری    آزمون سراسری      دکتر خدایی                     

ثبت نظر
کد خبر : 9333
نام :
آدرس ایمیل :      
نظر:  
 
کد امنیتی:  
 
 
 میانبر های سایت
کافی نت یار
شبکه کافی نت ها
پنل پیامک کافی نت یار
کافه خبر
کافه شارژ(شارژ اینترنتی)
ارتباط با کافی نت یار

پل ارتباطی با سایت کافی نت یار:

آدرس: تهران خیابان حبیب الهی  روبروی مترو دانشگاه شریف

تلفن :021-66041770

ایمیل:  info@cafenetyar.com
کافی نت یار در شبکه های اجتماعی

عضویت در خبر نامه
 
ایمیل:  
تلفن همراه:  
 
کد امنیتی :  
 
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کافی نت یار می باشد . شرایط و الزامات استفاده از سایت /